Mikrodermabrazja na gładszą i świeżą skórę

Mikrodermabrazja (wikipedia.org/wiki/Mikrodermabrazja) stanowi alternatywę dla tradycyjnych peelingów kwasami. Tak jak one może być stosowana w walce z niedoskonałościami, bliznami i przebarwieniami, jak też oznakami starzenia. Pozwala na głębokie złuszczenie naskórka, jak też lżejsze działanie – intensywność zabiegu jest pod ścisłą kontrolą osoby, która go przeprowadza.

Toruń to miasto, gdzie znajdziemy wiele profesjonalnych salonów kosmetycznych (swiaturody.com/torun,kosmetyczka,9.html). Opinie o takich lokalach bez problemu wyszukamy w internecie. Wystarczy w pasek wyszukiwarki wpisać hasło typu: „kosmetyczka Toruń”. Po chwili bez trudu dostaniemy się na różnego rodzaju fora, na których klienci dzielą się swoimi przemyśleniami.

Mikrodermabrazja polega na ścieraniu naskórka specjalną głowicą z drobinkami diamentu lub korundu pod ciśnieniem. Złuszczany naskórek jest od razu zasysany przez głowicę, nie ma więc łuszczenia przez najbliższe kilka dni, jakie niekiedy bywa widoczne po zastosowaniu peelingów kwasowych. Dla osób, których skóra po nich dochodzi do siebie przez pewien czas, mikrodermabrazja jest więc znakomitą alternatywą. Od razu po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienienie czy zwiększona wrażliwość na dotyk, jednak ustępują one szybko i następnego dnia możemy zrobić makijaż i prowadzić zupełnie normalny tryb życia. Pamiętać należy, że skóra po złuszczającym zabiegu jest wrażliwa na słońce, a więc stosować trzeba kremy z filtrem, także poza sezonem letnim. Mikrodermabrazja, usuwając martwy, zrogowaciały naskórek sprawia, że cera jest świeższa, gładsza, ma wyrównany koloryt, jest rozświetlona i lekko rozjaśniona. Łatwiej wchłania pielęgnacyjne kosmetyki i lepiej przyjmuje makijaż, który utrzymuje się równomiernie. Skóra jest także pobudzona do odbudowy, lepiej ukrwiona i dotleniona, dzięki czemu jest sprężysta, jędrna, dłużej zachowuje młody wygląd. Regularnie przeprowadzane zabiegi pozwalają także rozprawić się z rozszerzonymi porami, nawracającymi zaskórnikami i wypryskami, przetłuszczaniem, a także skutecznie redukują blizny i przebarwienia. Jest to zdecydowanie jeden z zabiegów, które warte są poświęconego czasu i wydanych pieniędzy. Jego popularność sprawia, że urządzenie do mikrodermabrazji ma dziś niejeden salon kosmetyczny. Oprócz tradycyjnej diamentowej lub korundowej, dostępna jest również mikrodermabrazja tlenowa, w której pod ciśnieniem na skórę działa mieszanka tlenu i drobnych kropelek soli fizjologicznej czy też mikrodermabrazja wodna. W tych wariatach może być ona stosowana przy cerach, które na ogół nie najlepiej znoszą mechaniczne złuszczanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>