Podstawowa higiena i pielęgnacja jamy ustnej

Każdy z nas od czasu do czasu ma problemy ze swoją jamą ustną. A to rozpoczyna się próchnica i boli ząb, a to pojawiają się jakieś uszkodzenia mechaniczne w jamie ustnej, a to zęby straciły swoją biel albo nagle pozbywamy się zęba i świecimy dziurą. Każdy z tych problemów może być bardzo kłopotliwy, można jednak większości z nich uniknąć albo przynajmniej zminimalizować ryzyko ich pojawienia się do minimum. Wystarczy systematycznie, codziennie, pielęgnować zęby i dbać o higienę jamy ustnej.

Trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie środki do mycia zębów, dobrej jakości pastę odpowiednią do naszego uzębienia, tak jak i dobrą szczoteczkę do zębów. Wydawać by się to mogło banalne, ale dobór odpowiedniej szczoteczki do mycia zębów i pasty ma ogromne znaczenie. Jeśli mamy problem z szarzeniem zębów lub żółknięciem, wówczas powinniśmy zainwestować w pastę wybielającą. Jeśli zaś mamy nadwrażliwe zęby i dziąsła, wówczas trzeba kupić pastę do zębów wrażliwych. O tym wszystkim możemy się dowiedzieć od dobrego stomatologa, którego w Piasecznie znaleźć nie trudno [lista oraz opinie na temat dentystów z Piaseczna].

Dobry dentysta wyleczy każdy kłopotliwy ząb, wybieli zęby przebarwione, doradzi, jak radzić sobie z urazami mechanicznymi. Nie będzie dla niego problemem wstawienie nowego zęba, a nawet kilku zębów, jeśli zachodzi taka potrzeba. Dentysta dodatkowo ma powiązania z ortodontą i protetykiem. Dzięki temu przy okazji jednej wizyty u stomatologa możemy się poradzić w kwestii skrzywienia zębów i jak sobie z tym radzić. W takiej sytuacji dentysta zgłosi nas na wizytę u ortodonty, gdzie ten dopasuje nam odpowiedni aparat nazębny, który pomoże wyprostować krzywe zęby. Jeśli zaś brakuje nam kilku zębów, możemy zdecydować się na założenie mostka u dentysty, który zastąpi nasze naturalne uzębienie. Cennik usług takiego dentysty jest mocno zróżnicowany. Jeśli chodzi o leczenie próchnicy czy wyrywanie zęba, wówczas opłata jest dosyć niska. Z kosztami trzeba się dopiero liczyć w przypadku montowania koronek zębowych, mostków czy ruchomych i stałych protez zębowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>