Zdrowe i piękne stopy

Po co wybierać się do salonu kosmetycznego? Zrobić nową fryzurę? Poddać się zabiegom upiększającym? Wyjść wyglądając o 10 lat młodziej? Oczywiście profesjonalna kosmetyczka dobierze i poleci nam odpowiednie zabiegi, aby uzyskać pożądane efekty. W salonie kosmetycznym znajdziemy pomoc również w sprawach związanych nie tylko z aspektem wizualnym, ale i w kwestiach bardziej intymnych. Do takich należą wszelkie problemy związane ze stopami. Kosmetyczka doradzi nam, jak poradzić sobie choćby z problemem pękających pięt, odcisków czy nagniotków a nawet nadmiernej potliwości stóp.

Stopy są szczególną częścią ciała, o którą trzeba dbać w odpowiedni sposób. Brak gruczołów łojowych sprawia, że ta część naszego ciała jest niezwykle mocno narażona na przesuszenie. Do tego fakt, że stopy przez większość czasu są ukryte pod butami sprawia, że niemal wszyscy uskarżają się na zgrubiałe warstwy naskórka, trudne do pozbycia się odciski i nagniotki czy najgorsze – popękane pięty. Ten bolesny i mało estetyczny problem zwłaszcza latem jest spowodowany nagromadzeniem się dużych warstw przesuszonego naskórka.

Warto rozważyć czy nie lepiej cyklicznie dbać o nogi i pięty, aby z początkiem sezonu na lekkie i przewiewne obuwie nie przeżyć szoku. Można robić to we własnym zakresie stosując peelingi i kremy odżywcze oraz nawadniające. Można też zdecydować się na usługi świadczone w salonach kosmetycznych, na przykład z kąpieli parafinowej, która jest dla naszych nóg prawdziwym ukojeniem. Zabieg ten jest kompleksowym działaniem składającym się z peelingu, maski mającej działanie odżywcze i regeneracyjne. Tak przygotowane stopy są zanurzane w ciepłej parafinie, która wygładza, nawilża i przywraca ich piękny i zdrowy wygląd.

Jak zostało podkreślone na wstępie w dzisiejszych czasach salon kosmetyczny to nie tylko miejsce, w którym możemy poprawić swoją urodę. Coraz większe znaczenie zaczynają odgrywać względy zdrowotne. Problemy dotyczące stóp, takie jak wrastające paznokcie, nadmierna potliwość czy nawet grzybica, może rozwiązać kosmetyczka. Kraków, Warszawa czy inne miasta umożliwiają mieszkańcom dostęp do specjalistów w krótkim czasie. Dla mieszkańców mniejszych miejscowości szybszym rozwiązaniem może być wizyta w odpowiednim salonie kosmetycznym. Możemy liczyć na fachowo wykonany zabieg nakładania klamry czy polecenie odpowiednich środków do zwalczania przyczyn problemu.

2 myśli nt. „Zdrowe i piękne stopy”

  1. Trzeba o siebie dbać i nie zapominać również o stopach, dla własnej wygody i higieny trzeba pamiętać o ich regularnej pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>